Вартість квадратного метра нових металопластикових вікон, мабуть, найактуальніше питання для всіх, хто вирішив поміняти свої старі дерев’яні вікна на нові.
Здавалося б, що може бути простішим? Заміряв площу своїх віконних отворів, помножив отриманий результат на вартість квадратного метра і отримав відповідь на своє запитання. Але не все так просто, як здається на перший недосвідчений погляд.
Якщо ви звернетеся до будь-якої компанії з встановлення вікон, вам ніхто відразу не дасть однозначної відповіді. І ось чому…
Скільки коштує металопрофіль та склопакет
Кожен знає, що вікно складається з двох основних компонентів: профілю та склопакета. Якщо бути точнішими, то з трьох. Без фурнітури, що включає ручки та механізми відкривання – закривання вікон, ніяк не обійтися, якщо це не глухе вікно.
А ці компоненти можуть суттєво відрізнятися за якістю, функціональними можливостями, і, отже, вартістю.
Існує як найпростіший трикамерний металопрофіль із низькою ціною, так і п’яти-шестикамерний.
Трикамерний профіль та однокамерні склопакети підійдуть для скління неопалюваних господарських приміщень, неопалюваного горища або мансарди, а також для холодного скління балкона.
Якщо ж ви плануєте встановлювати нові вікна в квартирі або робити «тепле» енергозберігаюче скління балкона, то знадобиться вже п’яти-шестикамерний металопластиковий профіль, що володіє кращими теплозберігаючими характеристиками.
Склопакет теж знадобиться двокамерний (з трьома стеклами). Він володіє підвищеним енергозбереженням та шумозахищеністю. У деяких випадках не зайвим буде використання спеціального скла, з нанесеною на них тонкою плівкою зі срібла, або заповнення камер між склом інертним газом (аргоном). Такі заходи ще більше сприяють енергозбереженню.
Варто відзначити, що вартість таких вікон може бути в два-три рази вищою за найпростіші. Тому дати однозначну відповідь на питання – скільки коштує квадратний метр вікна без з’ясування всіх деталей просто неможливо.
На що варто звернути увагу при виборі вікон
Конфігурація вікон (тип металопрофілю та склопакета) насамперед визначається тим завданням, яке їм належить виконувати.
Окрім вищезазначених факторів також слід враховувати поверховість, орієнтацію по сторонах світла, кліматичні особливості місцевості.
Для квартир, розташованих на перших поверхах, бажано встановлювати на вікна спеціальну фурнітуру, що виключає віджимання віконної стулки.
У квартирах на верхніх поверхах висоток вікна повинні витримувати сильне вітрове навантаження. Тому необхідно встановлювати в склопакети товстіші і міцніші стекла.
Наші експерти проконсультують вас з усіх питань та допоможуть вибрати потрібну конфігурацію вікна. Тільки після уточнення всіх деталей вам зможуть прорахувати повну вартість вікон, включаючи їхнє встановлення.