Хороші якісні енергозберігаючі вікна в котеджах та садибах – це не примха і не розкіш, а потреба. Зростання цін на енергоносії призводить до щорічного збільшення витрат на опалення. Тому не можна допускати, щоб дорогоцінне тепло «виходило» через неякісні вікна, адже саме вони можуть бути «слабкою ланкою» у питанні енергозбереження.

Як правильно вибрати вікна для котеджу

Щоб підібрати правильні вікна для котеджу, досить просто вибрати профільну систему відомого бренду. Є багато нюансів, відомих лише фахівцям, які є дуже важливими для забезпечення потрібних характеристик енергозбереження та комфорту.
Тому при склінні котеджів слід звертатися саме до тих компаній, які спеціалізуються на склінні приватних садиб та мають у цьому питанні достатній досвід.
Важливим є не тільки вибір відповідного металопрофілю, склопакетів та фурнітури, а й грамотний монтаж віконних систем, що забезпечує багаторічну безпроблемну експлуатацію.

Вибір металопрофілю

При заскленні житлових приміщень необхідно вибирати лише п’яти-шестикамерний профіль. Тільки він здатний забезпечити необхідний теплозахист. Причому, якщо вікна виходять на північний бік, перевагу слід віддати шестикамерному металопрофілю, як енергозберігаючому.
Віконний профіль може бути як білим, так і кольоровим з односторонньою або двосторонньою ламінацією, наприклад, під дерево. Виробники профілю, наприклад, REHAU пропонують широку гаму кольорового профілю, включаючи масу ламінації.
Для скління нежитлових приміщень, наприклад, господарських блоків, неопалюваних горищ доцільно використовувати три або чотирикамерний профіль, як доступніший за вартістю.

Вибір склопакета

Площа склопакета становить приблизно 80% загальної площі вікна. І щоб максимально зменшити втрату тепла через нього, він має бути лише двокамерним (3 стекла) для житлових приміщень.
Для нежитлових приміщень, що не опалюються, допускається застосування однокамерного склопакета.
У деяких випадках, а це визначає тільки фахівець, для підвищення енергозбереження знадобиться встановлення «теплої дистанції», закачування інертного газу (аргону) у міжскляний простір та застосування мультифункціонального скла зі спеціальним напиленням.
Мультифункціональні стекла мають здатність відбивати, подібно до термоса, інфрачервоні промені, що виходять з приміщення, зберігаючи таким чином тепло. Спекотного літа це скло, як дзеркало, відбиває сонячне проміння, перешкоджаючи нагріванню приміщень через вікна і знижуючи, тим самим, витрати на кондиціювання.
Вибір фурнітури
Саме фурнітура визначає функціональні можливості вікон: режими відкривання – закривання, провітрювання, «літній» та «зимовий» режими, захист від злому.
Для котеджів та приватних садиб бажано використовувати протизламну фурнітуру, тому що більшість незаконних проникнень у будинки відбуваються через вікна шляхом віджимання стулок. Гарна протизламна фурнітура практично виключить таку можливість.
Засклення терас та альтанок, встановлення панорамних вікон
Фахівці компанії АВІКОН мають великий досвід встановлення великогабаритних віконних систем. Це можуть бути не тільки панорамні вікна, але і всілякі розсувні системи, системи «гармошка», що застосовуються при заскленні терас, альтанок, «зимових» садів.
У деяких випадках замість металопластикового профілю доцільно використати алюмінієві конструкції. Вони здатні витримувати важкі габаритні склопакети і, отже, дозволяють робити вікна (двері) більшого розміру, ніж дозволяє металопластиковий профіль.
Наші фахівці допоможуть вам знайти оптимальне рішення для засклення вашого котеджу та виконають високоякісний монтаж.