Віконні відкоси

При монтажі нових металопластикових вікон ремонтні роботи не завершені. Адже при демонтажі старих рам значно пошкоджуються укоси. Крім того, потрібно «закрити» монтажну піну по периметру вікна від впливу сонячних променів  і вологи.

Типи відкосів

Укоси після установки вікон можна зробити трьома способами.  За типом використовуваного матеріалу їх можна розділити на:

  • штукатурка;
  • гіпсокартон;
  • Пластикові.

Кожен з цих видів відкосів має свої плюси і мінуси, терміни і вартість реалізації.

Гіпсові укоси

Цей тип відкосу є традиційним для житлових приміщень. Тому бажання відновити свій первісний зовнішній вигляд цілком зрозуміле. Розглянемо етапи, з яких складається відновлення гіпсових укосів.

Спочатку наноситься стартовий шар штукатурки. Він може бути досить товстим, щоб запечатати глибокі вибоїни в стіні.

По-друге, остаточна штукатурка наноситься на висушений шар стартової штукатурки. Також буде потрібно близько доби, щоб висохнути.

По-третє, оздоблювальний шар штукатурки шліфують спеціальною абразивною сіткою. Цей етап досить запорошений і брудний. Бажано виймати предмети інтер’єру, розташовані поруч, або накрити їх плівкою для захисту від пилу.

Після отримання рівної і гладкої поверхні відкоси можна пофарбувати. Зазвичай для цього використовується фарба на водній основі.

Як бачите, на виконання відкосу гіпсовим методом піде не менше трьох днів. І хоча вихідний матеріал (штукатурка) досить дешевий, трудомісткість  роботи  велика.

Відкоси з гіпсокартону

Для виконання таких укосів вам знадобиться лист гіпсокартону, пінопласт, саморізи, ніж, шпаклювка, будівельний рівень, фарба.

Вам потрібно буде вирізати лист гіпсокартону, щоб закрити віконний отвір з боків і зверху.  Зрізані смуги фіксуються саморізами і піддаються впливу будівельного рівня.

Потім зазор між листом гіпсокартону і стіною продувається розпилювачем пінопластом. Для кращої адгезії піни до поверхні гіпсокартону і стіни попередньо очищаємо їх водою за допомогою обприскувача.

Після того, як піна застигне, ми штукатуримо зазори і фарбуємо укоси. Ця робота може зайняти один день.

Пластикові укоси із сендвіч

Для виконання пластикового укосу вам знадобиться пластик (сендвіч-панелі), спеціальні Р і F-подібні монтажні профілі, саморізи, пінопласт, клей, ніж (електролобзик).

П-подібний профіль кріпиться до віконної рами і підвіконня саморізами. Використовується для фіксації пластику (сендвіч-панелей). Пластик розміром (панелі) вставляється в цей профіль і фіксується розпилювачемпінопластом, продутого в зазор між пластиком і стіною.

Після «установки» монтажної піни пластикові скибочки (сендвіч-панелі) закривають декоративним F-профілем, «висаджують» на клей.

Всі роботи по будівництву цього відкосу  займають годину-дві   години. При вартості такого ухилу коштує на 50% дешевше гіпсокартону.

Якщо вам потрібно бути швидким, чистим і доступним, пластиковий відкос – найкраще рішення.