Незважаючи на широке застосування алюмінію у всіх сферах нашого життя, всі ми більше звикли до металопластикових вікон, які мають одну дуже важливу для нашого клімату якість – високий теплозахист. Матеріалом виготовлення пластикового профілю служить полівінілхлорид, що має дуже низьку теплопровідність. Саме тому холод ззовні не може проникнути через раму всередину приміщення.

Металопластиковий профіль

профиль рехау гинео

Профіль з алюмінію

профиль рейнарс

Алюміній, як і будь-який метал, навпаки, має високу теплопровідність. Тому спочатку алюмінієвий віконний профіль є холодним, так як безперешкодно передає низьку зовнішню температуру від своєї зовнішньої поверхні до внутрішньої. Тим не менш, завдяки старанням виробників алюмінієвого віконного профілю, були розроблені «теплі» вікна, що мають гарні енергозберігаючі характеристики. А це дуже важливо при склінні житлових будинків та садиб.

Наприклад вікна Reynaers Masterline 8 має три рівні ізоляції, пропонуючи рішення для будинків з високою ізоляцією, енергоефективними будинками і, навіть, для енергопасивних будівель. Все це за рахунок використання інноваційних «розумних» матеріалів.

Класифікація та конструкція алюмінієвого профілю

Виходячи з цільового призначення профілю, його можна розділити на віконний та дверний.
У свою чергу, віконний та дверний профілі можуть бути як «холодними», так і «теплими».
Конструктивно холодний алюмінієвий профіль аналогічний пластиковому. Він такий самий пустотілий, і в ньому розміщені повітряні камери.
Завдяки тому, що алюміній досить міцний метал, такий профіль витримує великі вагові навантаження і не потребує сталевих армуючих вставок, без яких пластиковий профіль не обходиться.

reynaers masterline 8

При створенні теплого алюмінієвого профілю основним завданням було виключення можливості передачі низьких температур від зовнішньої поверхні профілю до внутрішньої поверхні, зверненої до приміщення. З цією метою профіль був розділений на дві частини: зовнішню та внутрішню. Для з’єднання цих частин в одне ціле використовується вставка поліаміду, що виконує роль бар’єру для низьких температур. Завдяки такому рішенню, зовнішня холодна поверхня профілю практично не чинить охолодного впливу на внутрішній бік профілю.

Переваги «теплого» алюмінію перед іншими видами віконного профілю в індивідуальному будівництві

Якщо порівнювати алюмінієвий профіль із пластиковим та дерев’яним, то, в першу чергу, необхідно виділити такі його переваги:

Пожежна безпека.

Алюміній не горить і не виділяє при нагріванні шкідливих (токсичних) речовин, на відміну від пластику та дерева.

Висока екологічність.

Алюмінієвий профіль не надає жодного негативного впливу на здоров’я людини та стан навколишнього середовища.

Хороша світлопропускаюча здатність алюмінієвих вікон.

Завдяки високій міцності алюмінію, віконні та дверні конструкції з нього можна робити більш тонкими, порівняно з пластиком та деревом. А за рахунок цього можна значно покращити природне освітлення будинку.

Довговічність.

Алюміній стійкий до дії вологи, нагрівання, сонячних променів. Він не гниє, не горить. При належному догляді термін служби алюмінієвих вікон становить не менше 70 років за збереження гарного зовнішнього вигляду та функціональності.

Високий зломозахист.

Якщо металопластикові вікна можна розкрити звичайним викруткою, віджавши стулку, то алюмінієві вікна позбавлені такого недоліку. А це дуже важливо для малоповерхової садибної забудови.

Широкі конструкторські можливості.

Алюмінієвий профіль має дуже важливу відмінність від інших видів віконного профілю – його можна гнути. Ця особливість дозволяє створювати за бажанням замовника віконні конструкції різної форми, а вашій садибі набути неповторного індивідуального вигляду.

Велика кольорова гама.

Завдяки різним способам фарбування алюмінію можна отримати будь-який колір профілю. Крім традиційного ламінування плівками також широко застосовується анодування та фарбування порошковими фарбами.

Можливість створення великорозмірних віконних та дверних конструкцій.

Завдяки здатності витримувати значну вагу, алюмінієвий профіль не має альтернативи, коли необхідно встановити велике панорамне вікно, склити зимовий сад або критий басейн. При заскленні терас широко використовуються розсувні алюмінієві конструкції, що мають хороші енергозберігаючі характеристики та високий захист від злому.

Простий догляд.

Для миття алюмінієвих вікон і дверей не потрібно спеціальних дорогих засобів, підходять звичайні миючі засоби.

Гарне енергозбереження.

Сучасні «теплі» алюмінієві вікна мають високі характеристики, що забезпечують низькі витрати на опалення та комфортне проживання.

Якщо ж говорити про «мінус» алюмінієвого профілю, то таким можна вважати вищу ціну порівняно з пластиковими та дерев’яними системами.

Склопакети для алюмінієвих вікон та дверей

В алюмінієвих конструкціях використовуються такі ж склопакети, як і в металопластикових. Можна встановлювати одне і двокамерні склопакети з різними видами скла, як простих, так і енергозберігаючих (мультифункціональних).
У той же час алюмінієвий профіль дозволяє використовувати склопакет товщиною до 32 мм. А це додатковий тепло- і шумозахист.

Виробники алюмінієвого профілю

Лідерами цього ринку (на нашу думку) можна назвати дві компанії, виробника профілю для вікон – Schuco та Reynaers.

логотип schuco

Schuco

Компанія Schüco позіціонує себе як провідний постачальник високоякісних віконних, дверних та фасадних систем з алюмінію. Продукція Schüco надзвичайно популярна у всьому світі і відповідає найвищим стандартам з точки зору дизайну, комфорту, безпеки та енергоефективності.

логотип Reynaers

Reynaers

Крім широкого асортименту стандартних рішень, компанія також розробляє індивідуальні рішення для всіх секторів ринку – від житлових об’єктів до комерційних та промислових. Усі системи відповідають найвищим вимогам з погляду комфорту, безпеки, архітектурного проектування та енергоефективності.