Хрущовки – будинки, які були збудовані в період 1959-1985 років. Це були тимчасові споруди, але зараз вони продовжують використовуватися для житла. Балкони в таких будинках мають невелику площу, тому перед початком скління слід провести заміри. Нова балконна рама повинна відповідати наявним розмірам та не впливати на функціональність.

скління балкона в хрущовці

Щоб виконати правильне скління балконів у хрущовці, слід звернути увагу на особливості будівництва:

 • Конструкції, встановлені за радянських часів, не розраховані на велике навантаження.
 • Якщо бетон починає кришитися, майданчик стає менш надійним для проведення ремонтних робіт.
 • Для огородження використовувалися перила, які не можуть стати опорою для скління.
 • Невелика площа не призначена для одночасної роботи великої бригади.

Щоб балкон у хрущовці не обвалився, потрібно вибирати конструкції, що мають невелику вагу. Старі опори часто зміцнюються або замінюються надійнішим варіантом.

балкон з виносом у хрущовці

Як засклити балкон

Перший етап скління – перевірка міцності каркасу та основи. Якщо вони відповідають нормам, фахівці переходять до наступного етапу (скління балконів у хрущовці). В іншому випадку використовуються металеві куточки, які приварюються до основної конструкції. Верхня частина зміцнюється металевим стрижнем, що монтується всередину стіни, та балконною плитою. Додаткова опора допоможе встановити важчу віконну раму.

Другий етап – облицювання. Зовнішня сторона має виглядати стильно та сучасно, тому для оформлення використовують профлист та сайдинг (з металу або вінілу). Найбільш популярний матеріал – вініловий сайдинг. Він відрізняється невеликою вагою та презентабельним виглядом, який зберігається протягом багатьох років.

Далі фахівці починають скління балкона у хрущовці. Ви можете вибрати склопакет із дерева, ПВХ або алюмінію. Дерев’яний варіант є класикою і має ряд переваг:

 • естетичний вигляд;
 • екологічно чистий матеріал;
 • простість в установці;
 • відсутність необхідності регулярного обслуговування.
старий дерев'яний балкон

Проте за постійного впливу зовнішніх чинників (зокрема погодних умов) рами можуть деформуватися, розбухнути чи рассохнуться. Не менш привабливим варіантом для багатьох стануть вікна із ПВХ. Пластиковий балкон, ціна якого вказана на сайті, служитиме набагато довше.

Алюмінієвий склопакет має невелику вагу, тому найчастіше вибирається для встановлення на балкон хрущовки. Розсувний профіль та посилена конструкція – оптимальний варіант для кожного мешканця старого будинку.

Чи можна склити балкон

Засклити балкон не тільки можна, а й потрібно. Якщо ви хочете створити комфортний мікроклімат у будинку, а також презентабельний вигляд з вуличного боку, спеціально вам пропонується установка ідеального скління. Вона має безліч переваг:

 • Підтримка температури в будинку. Вікна не пропускатимуть холодне повітря, тому в приміщенні завжди зберігається оптимальна температура.
 • Відсутність протягів. Стулки щільно прилягають один до одного та мають хорошу систему ізоляції.
 • Стильний вигляд. Сучасний дизайн чудово гармоніюватиме з інтер’єром будинку.
 • Легкість в експлуатації. Якісна фурнітура забезпечує просте відкривання та закривання вікон.
 • Відсутність необхідності постійного догляду.
 • Надійність.
 • Шумоізоляція.
 • Гарне пропускання природного світла.

Якісне скління не має недоліків – оформлення повністю відповідає вибраному дизайну, а у квартирі знижується рівень шуму. Крізь зачинені вікна не проникають сторонні звуки, протяги.

Хрущовка: скління балконів

Якщо ви збираєтеся розпочати ремонт, почніть з вибору матеріалів склопакета. Легкий алюміній або панорамні вікна не вимагають додаткового посилення конструкції, тому ви можете розпочати встановлення майже відразу.

Дерев’яні та пластикові вікна, які забезпечують більше збереження тепла, потребують більш надійного каркаса, що зможе витримати вагу склопакета. Вам може знадобитися сітка з армтура у разі пошкодження бетонної основи. Альтернативний варіант – стяжка цементом або закладення швів.

обшивка сайдингом виносного балкона

Після завершення підготовчих робіт та встановлення вікон на балкон у хрущовці приходить час для внутрішнього оздоблення. Вона включає в себе покриття для підлоги, якісну обробку стін (багато господарів віддають перевагу декоративному варіанту), а також оформлення стелі. Як стельове покриття можна використовувати пластик або інші матеріали, завдяки чому балкон у хрущовці всередині виглядатиме ідеально.

Панорамне скління балкона в хрущовці

Французьке або панорамне скління балкона у хрущовці буває рамним та безрамним. Естетичний і нестандартний вигляд забезпечується завдяки величезним вікнам, які займають весь простір від стелі до підлоги. Французький балкон у хрущовці може виконуватися з прозорим або затемненим склом.

французький балкон

Основна перевага цього типу робіт – відсутність необхідності у зміцненні парапету. Ви можете значно заощадити на будівельних матеріалах та відмовитися від зовнішнього оздоблення. Скільки коштує склити балкон, ви дізнаєтесь на нашому сайті, також можете використовувати калькулятор вікон для точного підрахунку вартості робіт.