Визначальним фактором при виборі віконних систем для дачі є те, як дача буде використовуватися: тільки в теплий сезон або цілий рік.
Засклення дачного будиночка, що використовується тільки в теплу пору року
Заміський будинок, що відвідувається як дача тільки в теплу пору року, не вимагає якихось надмірних витрат на своє утеплення. Тому немає потреби встановлювати в ньому дорогі енергозберігаючі вікна. Достатнім буде встановити прості, але якісні та надійні віконні системи.

Выбор профиля

Для неопалюваних будинків оптимальним рішенням є встановлення трикамерного металопластикового профілю. Звичайно, бажано, щоб цей профіль прослужив «вірою та правдою» багато років, не вимагаю ремонту, дорогого догляду чи заміни. Вибираючи як такий профіль виробу компанії REHAU, ви однозначно не помилитеся. Адже незалежно від того, чи елітний профіль чи бюджетний, його якість завжди на висоті.
Вибір склопакета
Незважаючи на те, що дачний будиночок не опалюється в зимовий час, і для нього достатньо встановити у вікна однокамерний склопакет, його якість повинна бути гарною.
Однокамерний склопакет складається з двох стекол, розділених дистанційною рамкою. Всередині склопакета знаходиться осушене повітря, щоб унеможливити появу конденсату на стеклах. По периметру склопакета наноситься герметик, що одночасно є сполучним та ізолюючим елементом. Завдяки йому склопакет захищений від проникнення ззовні вологи та, як наслідок, виникнення водяних потік на склі всередині.
Низькоякісні склопакети не гарантують безпеку герметичності, а це призводить, як вказувалося вище, до «запотівання» скла, якого можна позбутися тільки заміною склопакета.
вибір фурнітури для вікон

Вибір фурнітури

Від цього елемента віконної конструкції залежить наскільки легко, зручно та надійно будуть відкриватися та закриватися ваші вікна. Що якість фурнітури, тим довше вона прослужить, не вимагаючи дорогого ремонту чи заміни. Тому при виборі фурнітури слід віддавати перевагу відомим європейським брендам.
Безпека та додаткові аксесуари
Питання безпеки дачі, яка пустує в зимовий час, має велике значення. На жаль, у цей період частішають випадки крадіжок із проникненням, і в більшості випадків це відбувається через вікна.
Убезпечити дачний будиночок можна такими способами:
• встановити ґрати на вікна;
• встановити захисні віконні ролети;
• встановити протизламну фурнітуру та склопакет з триплексом як зовнішнє скло.
Кожне із цих рішень забезпечує певний рівень захисту. Який вибрати – Ви визначаєте.
Також слід пам’ятати, що в літню пору не обійтися без москітних сіток, що захищають від всіляких настирливих комах – від комарів і мух до ос, сліпців та нічних метеликів.
Вікно з будівельного гіпермаркету – як варіант для самостійної установки
Якщо ви маєте досвід установки віконних систем або знаєте тих, хто може це виконати досить професійно, можна придбати готові вікна в будівельному магазині. Такі вікна виготовляються стандартними розмірами. І якщо ваші віконні отвори їм відповідають, таке рішення може бути відносно недорогим.
Засклення дачі, що цілорічно використовується
Якщо дача в холодну пору опалюється і використовується як постійне житло, то віконні системи повинні задовольняти тим самим вимогам, що пред’являються до вікон квартир (житлових будинків).
Це означає, що:
• Віконний профіль лише п’яти-шестикамерний від провідних виробників, наприклад, Рехау. Оптимальний варіант – це Rehau Geneo або Rehau Synego. Ці системи мають три контури ущільнення, що дозволяє використовувати вікна в проектах Passive House.
• Склопакет лише двокамерний, бажано енергозберігаючий. Це означає, що на внутрішню поверхню скла вироблено спеціальне напилення іонів срібла (i – скла). Завдяки цьому тепло із приміщення (інфрачервоне випромінювання) не йде через вікно назовні.
• Фурнітура лише надійних та перевірених виробників високої якості.
• Необхідний рівень безпеки забезпечується встановленням захисних ґрат, віконних ролетів або протизламної фурнітури в комплекті з ударостійкими склопакетами.
Москітні сітки для всіх стулок, що відкриваються.
• Виготовленням віконних конструкцій займається компанія, що добре себе зарекомендувала на будівельному ринку.
• Монтаж та налаштування фурнітури віконних систем виконані у суворій відповідності до всіх будівельних норм. Отже, звертатися з питань скління дачного будинку слід тільки до професіоналів. Адже навіть найкраще тепле вікно можна зіпсувати грубими помилками при монтажі, втративши потім у результаті кошти на їхнє усунення.