Венге – порода дерева, що відрізняється екзотичною красою. Існує близько 40 різновидів. Цей термін означає стриманий, елегантний відтінок коричневого, що нагадує колір гіркого шоколаду. Одна з його безперечних переваг – універсальність. Він однаково розкішно виглядає на глянцевих, матових, рельєфних поверхнях, підходить для декору стін, підвіконь, фасадів, текстильних деталей. Надає інтер’єру вишуканості та затишку, органічно вписується в обробку спальні, вітальні, кухні. Основний нюанс кольору – він не повинен переважати. Надлишок темно-коричневого зробить обстановку важкою та похмурою, викликатиме психологічний дискомфорт. А дозоване, продумане застосування венге сприятиме створенню спокійної, умиротвореної атмосфери.

Оздоблення приміщення Кольори для оздоблення стін та стелі рекомендують вибирати світлі, ніжні, у бежевій палітрі:
– кремовий,
– безе,
– слонової кістки,
– пряженого молока.

Сам венге органічно виглядатиме на підлозі – як відтінок підлогового покриття або підлоги.

Дизайн гарнітура Оформлення меблів краще вибрати комплексне – світлі каркаси та фасади венге чи навпаки.

Елементи декору Декілька штрихів шоколадного кольору можна застосувати у декоративному рішенні – для рамок, картин, карнизів, деталей світильників. Наявність коричневого в оформленні вікна залежить від інтенсивності природного освітлення.
Наприклад в оформленні кабінету ламіновані вікна та укоси в кольорі дерева чудово доповнювати цей строгий інтер’єр/
Для південної сторони темні відтінки бажані, для північної – допустимі лише елементах візерунка.

кабінет в кольрі венге
Найкраще темно-коричневий комбінується з пастельною гамою. Дуже ніжно виглядає сусідство з попелясто-рожевим. Руді відтінки шоколадного чудово сусідять із теплою зеленою гамою – оливковим, хакі, ківі, салатовим. Свіжість та легкість інтер’єру додасть пари венге-блакитний. А поєднання зі світло-сірим або білим виглядає надзвичайно вишукано та елегантно. Не слід вдаватися до надто різноманітної гами. Дизайнери рекомендують просту схему – світле тло та контрастне оформлення у кольорі венге. Допустимі 1-2 яскраві декоративні деталі. Венге – один із лідерів сучасного дизайну. Рішення застосувати його в інтер’єрі не спричинить труднощів у виборі оздоблювальних матеріалів. Сьогодні він широко представлений в останніх колекціях ламінату, фарб, плиток, полотен для натяжних стель.