Все більше власників квартир мріють про сучасний балкон з панорамними вікнами, з якого відкриваються чудові краєвиди. Щоб він не зіпсував зовнішній вигляд ваших апартаментів, слід вдумливо поставитися до його дизайну.

До оформлення сучасної лоджії висувається низка вимог. Серед них:

    • відсутність безладу;
    • мінімум зайвих предметів;
    • бажано наявність штор та кольорового тонування нижнього краю скла;
    • надійні склопакети, що утримують тепло, а також штучний підігрів.

Щоб оформити декор панорамного балкона, спочатку необхідно створити проект реалізації та скласти план робіт. Таке завдання складається з кількох етапів:

  • підготовка місця для проведення робіт;
  • нанесення на поверхні антисептика;
  • укладання водовідштовхувального шару;
  • монтаж обрешітки стін;
  • забезпечення термоізоляції;
  • роботи з лицьового облицювання.
дизайн балкона

Зробити панорамне скління відповідально та якісно можуть лише фахівці, які добре знають свою справу. Правильно виконане утеплення суттєво збільшить корисну площу вашого житла та зробить його комфортним у будь-який сезон.

Балкони з панорамними вікнами

Власники квартир часто запитують себе, чи варто робити на своєму балконі панорамне скління? Привабливо оформлена лоджія – це своєрідна візитна картка вашого житла. Крім того, покращені балкони є відмінним доповненням до нашого житлового простору. З їх допомогою можна істотно збільшити площу спальні, організувати вбиральню або затишну оранжерею.
Панорамний балкон має такі переваги:
найкращий варіант для багатоповерхових будівель з гарним виглядом;
сприяє проникненню великої кількості сонячного світла, що дозволить не витрачати багато електрики, а також прикрасити підвіконня гарними квітами;
вимагає менше роботи із зовнішньої та внутрішньої обробки, що дає можливість заощадити на матеріалах;
збільшує корисний простір житла;
суттєво підвищує вартість самої квартири чи її оренди.

крісло гойдалка на балконі

Основна причина, завдяки якій все більше власників квартир віддають перевагу панорамному склінню балконів, у їхній естетичній привабливості. Але все залежить і від того, наскільки гарний вигляд відкривається спостерігачеві з такої лоджії. Балкони з панорамними вікнами – не найкращий варіант у разі невеликої відстані між сусідніми будинками. Крім того, до мінусів панорамного скління варто віднести:
великі витрати на створення проекту та його реалізацію;
складність виконання деяких етапів;
необхідність у дозвільній документації у разі перепланування будівлі;
обов’язковий монтаж кліматичного обладнання та повна ізоляція кімнати.
Ще одним недоліком є ​​те, що панорамне скло дає можливість добре розглянути вашу квартиру зсередини. Але цю проблему легко вирішити, купивши великі непрозорі штори або жалюзі.

Декор панорамного балкона

Існує багато варіантів дизайну балкона із панорамним склінням. Серед головних тем:
Міні-кабінет – місце для домашньої або віддаленої роботи, де є всі необхідні меблі, а також гарне освітлення.
Їдальня зона. Лоджія з панорамними вікнами – ідеальне місце для їди. Щоб захиститися від прямих сонячних променів, підійдуть гарні фіранки, жалюзі або тоноване скло.
Місце для квітів. У цьому випадку оснащення балкона залежатиме від вимог рослин до світла, тепла та вологи. Для теплолюбних кольорів потрібно буде підготувати надійне утеплення балкона.
Лаунж-зона – забезпечить господареві приємний відпочинок після важкого робочого дня. Такий інтер’єр підійде навіть для маленьких балконів.
Продовження дитячої. Необхідно подбати про оздоблювальні матеріали та захисну фурнітуру на вікнах. Оздоблення має бути безпечним для дитячого здоров’я.
Ви можете не використовувати штори або жалюзі, якщо ваш балкон з панорамними вікнами розташований на високому поверсі, і при цьому вам не набридає сонце.

Лоджія з панорамними вікнами

Балкон або лоджія, що мають панорамне скло, повинні забезпечувати тепло і затишок господарю квартири в будь-яку пору року. Щоб зберегти в квартирі комфортну температуру, потрібно подбати про якісний теплоізоляційний матеріал перед створенням проекту дизайну. Найчастіше для цього використовується пінополістирол-стиродур. Блоки теплоізоляції встановлюються на підлогу та стелю. Крім того, необхідно закріпити їх спеціальними термодюбелями, що перекривають.

Для утеплення стінових перекриттів застосовують листовий полістирол. Використовуються блоки шириною 5 см, якими обробляються зовнішні та внутрішні частини стін. Для теплоізоляції сендвіч-панелей підійдуть блоки із мінеральної вати. Їх рекомендована товщина – 10 див.
Для зовнішнього оздоблення балкона використовується вініловий сайдинг та профнастил. Внутрішня обшивка виготовляється із вагонки «ПВХ» або «сосна».

Балкон із панорамним склінням

Щоб облаштувати навіть найменший панорамний балкон, необхідно підготувати дизайн-проект, закупити якісні, надійні матеріали та розпочати виконання поставленого завдання. Технології створення панорамних балконів залежать від складності проекту та від особливостей дизайну.

затишний інтер'єр балкона

Якщо ви бажаєте, щоб на вашому балконі було затишно в будь-яку пору року, то вам обов’язково знадобиться утеплення парапету, спеціальне товсте скло, а також оздоблення підлоги та стелі надійними теплоізолюючими матеріалами. Крім того, вам не обійтись без потужного джерела тепла.

Вітражний балкон

Балкони з вітражними вікнами, що займають весь простір перекриття, набувають величезної популярності у власників житла. Таке скло встановлюється за спеціальною технологією з урахуванням їх сумісності з дизайнерськими якостями балкона. Перед проведенням робіт обов’язково перевіряється здатність плити витримати таку важку конструкцію. У разі ветхості знадобиться додаткове зміцнення несучих частин, щоб балкон був стійким та безпечним.