Всі ми добре знайомі із металопластиковими вікнами. При склінні багатоквартирних будинків тільки вони володіють незаперечним набором якостей – високими теплозахисними властивостями та відносною дешевизною, що роблять їх оптимальним вибором.
Зовсім інакше, коли мова заходить про скління заміського будинку. Індивідуальна забудова пред’являє до віконного профілю іноді такі вимоги, задовольнити які металопластиковий профіль просто не може через свої конструктивні особливості. В цьому випадку на допомогу приходить алюмінієвий профіль, що має ряд переваг перед пластиком.
10 переваг алюмінієвого профілю порівняно з металопластиковим:
По-перше
По-перше, тільки алюмінієвий профіль з його здатністю витримувати великі вагові навантаження, підходить для скління великих великогабаритних віконних і дверних прорізів, облаштування терас з розсувними дверними системами від підлоги до стелі.
По-друге
По-друге, практично не обмежений термін служби, що становить не менше 70 років при належному догляді. Алюміній стійкий до дії високої та низької температури, ультрафіолетових сонячних променів, вологи, не гниє.
По-третє
По-третє, алюмінієвий профіль є пожежобезпечним. Він не горить і не виділяє токсичні речовини під впливом вогню та високих температур на відміну від пластику та дерева.
По-четверте
По-четверте, якщо потрібний високий захист від злому та несанкціонованого проникнення в будинок, алюмінієві вікна в цьому плані не знають альтернативи. На відміну від вікон, виготовлених з металопластикового профілю, їх стулки неможливо віджати звичайним викруткою або монтуванням. Якщо як зовнішнє скло встановити триплекс або загартоване скло, то таке вікно буде практично неприступним.
По-п’яте
По-п’яте, алюміній не завдає жодної шкоди здоров’ю людини та стану навколишнього середовища.
По-шосте
По-шосте, сучасні технології дозволяють створювати «теплі» алюмінієві віконні конструкції, які мало в чому поступаються звичним дерев’яним або металопластиковим вікнам у питаннях енергозбереження.
По-сьоме
По-сьоме, якщо необхідно склити «зимовий сад», оранжерею або критий басейн, без алюмінієвих конструкцій не обійтися. Алюмінієвий профіль можна гнути, а це дає широкий простір для здійснення незвичайних архітектурних рішень.
По-восьме
По-восьме, алюмінієві вікна мають привабливий сучасний зовнішній вигляд. Існують різні способи фарбування алюмінію, що надають йому всілякі відтінки кольору. Завдяки цьому немає обмежень для дизайнерської фантазії.
По-дев’яте
По-дев’яте, немає обмежень щодо використання типу відкривання вікон та дверей. Вікна можуть бути поворотно-відкидними, розстібними, розсувними, типу «гармошка».
По-десяте
По-десяте, алюмінієве вікно з такими ж зовнішніми розмірами, як металопластикове, має профіль меншого перерізу. А це збільшує світлопропускаючу здатність віконного отвору. Як наслідок, найкраща природна освітленість та комфорт у приміщенні.
Якщо ж говорити про недоліки алюмінієвих конструкцій, слід зазначити, що вони мають більш високу вартість, порівняно з металопластиком.
На що звернути увагу під час вибору алюмінієвого профілю?
Заміська садиба, крім житлового будинку, може мати різні господарські будівлі: оранжереї, гараж, комори для зберігання садового інвентарю, майстерню тощо.
Який профіль потрібен для кожного приміщення – звичайний холодний чи «теплий»? Все дуже просто.
Якщо приміщення в зимовий час не опалюється, то не потрібно встановлювати в ньому дорогий «теплий» алюміній. Для таких приміщень оптимальним буде холодний звичайний алюмінієвий профіль.
Для житлових приміщень в обов’язковому порядку використовуємо тільки «теплі» конструкції.
До таких конструкцій належить і комбінований профіль «дерево-алюміній» преміум-класу. Зовнішня сторона такого профілю виконана з алюмінію, а внутрішня (навернена до приміщення) з дерева. Завдяки такому поєднанню профіль має відмінні теплозахисні характеристики, увібравши в себе переваги дерева і алюмінію.
Виробники алюмінієвого профілю
На українському будівельному ринку представлені такі виробники алюмінієвих конструкцій:
Reynaers
REYNAERS – бельгійська компанія, що виробляє широкий асортимент профілю різного призначення, включаючи комбінований дерево-алюмінієвий профіль, для виготовлення вікон та дверей.
Schuco
Schuco – німецька компанія, що виготовляє також металопластикові конструкції. Профільні системи компанії відрізняються високою якістю та широким асортиментом.
ALUPROF
ALUPROF – польський виробник, продукція якого добре відома у нашій країні. В Україні вона представлена дистриб’ютором ALUPROF UKRAINE з офісом у Києві.