Що це таке і навіщо мені?

Масова житлова забудова минулого століття орієнтувалася на малогабаритне житло. Основним завданням такого будівництва було забезпечення якнайбільшої кількості громадян власним житлом, переселення сімей з «комуналок» та бараків до окремих квартир. Тож на комфорт звертали мало уваги. Це добре видно за так званими «хрущовками». Житлові багатоповерхові будинки брежнєвської епохи також не відрізнялися, в окремих випадках, великою корисною площею. Це пояснює бажання мешканців таких квартир збільшити за будь-яку ціну житловий простір.

Вихід у разі один – збільшення корисного простору балкона. Найдоступнішими як за вкладеними в реконструкцію засобами, так і термінами виконання є:

винос балкона по підвіконню;
розширення балкона на плиті.

Розглянемо особливості кожного варіанта.

Винос балкона по підвіконню

Цей спосіб реконструкції є найменш витратним і швидким у виконанні. Основна конструкція балкона, включаючи перила, залишається недоторканою. Балконне скління виноситься на 20 – 30 см. З цією метою виготовляється зварна металоконструкція із куточка або прямокутного профілю. На неї й монтуватимуться віконні блоки. Виконання зварювальних робіт з винесення підвіконня займає відносно небагато часу.

На монтаж віконних блоків, встановлення стулок та їх регулювання може знадобитися до 3-4 годин. Таким чином весь обсяг робіт можна виконати протягом одного дня.

Розширення балкона по плиті

Цей спосіб має на увазі збільшення площі основи (плити) балкона. Для цього зазвичай використовують потужні П-подібні сталеві швелери, з яких вариться конструкція, що несе. Надалі вона послужить опорою для парапету, віконних блоків та даху. Таким чином, доведеться виконати наступний обсяг робіт:

зварювання несучої конструкції та закріплення її до зовнішньої стіни та балконної плити. Залежно від розмірів балкона та складності на її виконання може знадобитися день-два;
виготовлення нових перил (парапету), на які надалі встановлюватимуться віконні блоки;
виготовлення даху та підсилювальних стійок, що утримують скління;
обшивка перил (парапету) із зовнішнього боку, наприклад, пластиковою вагонкою або сендвіч-панелями;
монтаж віконних блоків, встановлення та регулювання стулок.

На виконання такого обсягу робіт може зажадати кілька днів. До того ж матеріал (металевий швелер, куточки, металопрофіль для даху) та його доставка можуть коштувати пристойну суму. В результаті розширення балкона по плиті обійдеться в два – три рази дорожче, ніж винесення балкона на підвіконня.

Звичайно, ще потрібно виконати внутрішнє оздоблення балкона і облаштувати підлогу, щоб приховати несучу металоконструкцію.