Вирішивши засклити свій балкон, вам в першу чергу потрібно перевірити його технічний стан і при необхідності виконати ремонт. Протягом часу під впливом несприятливих кліматичних факторів найбільше руйнується балконна плита. На ній утворюються тріщини, вибоїни, сколи. Всі ці дефекти необхідно ретельно закласти «міцним» цементним розчином. Якщо по торцях плити відбуваються сколи бетону (обвалення цілих шматків), потрібно «наварити» по всьому периметру плити каркас з металевих куточків, що зміцнює, і заповнити його бетонним розчином. Це захистить плиту від подальшої руйнації.
При пошкодженні стін (тріщини, сколи) їх також необхідно відремонтувати перед виконанням робіт зі скління балкона.
Якщо у вас відсутні навички роботи з «мастерком» та зварювальним апаратом, бригада наших майстрів – професіоналів виконає усі роботи швидко та якісно.
Яке скління вибрати? Тепле чи холодне?
Дуже важливо враховувати спосіб скління балкона – холодний чи теплий. Крім суттєвої різниці у вартості матеріалів та робіт, це позначиться на функціональних можливостях використання балкону.
При «теплому» склінні балкон можна використовувати як повнофункціональне житлове приміщення навіть у зимову пору року: куточок відпочинку, робочий кабінет, оранжерея тощо.
При холодному склінні така можливість відсутня, адже температура повітря на балконі буде тільки на 5 – 10 градусів вище, ніж на вулиці. Тому функціональні можливості холодного балкона обмежені.
Холодне скління
При такому склінні достатньо використовувати трикамерний бюджетний металопрофіль та однокамерні склопакети. Основна мета такого скління – захист балконного простору від несприятливих погодних факторів – вітру, дощу, снігу.
Найчастіше для монтажу віконних блоків підходить наявний парапет. Для захисту балкона від зовнішніх факторів він обшивається зовні та зсередини пластиковою вагонкою.
Утеплення підлоги (балконної плити) та стелі (даху) при холодному склінні не проводиться.
Тепле скління
Таке скління має забезпечувати максимальний теплозахист. З цією метою встановлюють п’яти – шестикамерний металопрофіль перевірених виробників та двокамерні енергозберігаючі склопакети.
Подібна конструкція має значну вагу. Тому наявний парапет при необхідності посилюють або виготовляють та монтують новий.
Обшивка парапету виконується з використанням утеплювача, всі щілини та дірки ретельно задуваються монтажною піною. В обов’язковому порядку підлога утеплюється, наприклад, стелиться дерев’яна підлога з утеплювачем під поверхнею підлоги.
Дах (стеля) балкона також утеплюється в обов’язковому порядку, незалежно від того – це балкон або лоджія.