Металопластикові вікна відрізняються своєю надійністю та функціональністю. Зазвичай у процесі їх експлуатації немає жодних проблем. Проте з часом, через неправильне користування, помилки під час виконання монтажу вікон або неточне регулювання фурнітури та її знос, можлива поява неполадок, що призводять до того, що вікно погано відкривається або закривається, з’являються протяги. Такі проблеми можуть бути викликані провисанням стулок та зношуванням ущільнювача.
Провисання стулки
Навіть якщо у вас встановлено високоякісне вікно з першокласною фурнітурою, з часом може з’явитися заїдання стулки знизу об раму, що перешкоджає закриванню вікна. Насамперед це стосується стулок великого розміру та ваги.
Усунути цю проблему можна шляхом регулювання нижньої та верхньої петель. Для цього з нижньої петлі знімаємо декоративну накладку. У верхній частині петлі є спеціальний регулювальний гвинт, обертанням якого можна піднімати опускати стулку. Його головка зазвичай пристосована під шестигранний ключ на 4 мм, але можуть бути інші варіанти, наприклад, хрестова або звичайна викрутки. Повертаючи гвинт за годинниковою стрілкою, ми можемо підняти стулку на необхідну висоту. Обертаючи його проти годинникової стрілки – опустити стулку.
Подібний регулювальний механізм передбачений і верхній петлі. На ній також проводимо необхідне регулювання.
Чому з’являються протяги та як їх усунути?
Виникає резонне питання – звідки можуть з’явитися ці протяги у вікнах? Ті, хто пам’ятає шкільний курс фізики, знають, що будь-які тверді матеріали при нагріванні розширяться, а на холоді стискаються або, іншими словами, зменшуються в обсязі. Стосується і віконних гумових ущільнювачів, призначенням яких є усунення продування. Тому з настанням холодів не виключена поява протягів, які зі зниженням температури на вулиці будуть тільки посилюватися.
Необхідно відзначити, що деякі бюджетні варіанти фурнітури, що часто встановлюються в новобудовах компаніями-забудовниками з метою економії, можуть взагалі не мати такого режиму. Тому рекомендується при першій можливості замінити її на будь-яку іншу, що володіє можливістю регулювання притиску віконної стулки.
Незважаючи на велику різноманітність компаній – виробників віконної фурнітури, всі вони використовують один і той же принцип притиску віконної стулки – використання ексцентрика. Відрізняються лише інструменти, під які зроблено регулювання. Це може бути шестигранний ключ (зазвичай шестигранник на 4), ключ “зірочка”, овальний ключ або пасатижі. За необхідності потрібний інструмент, що підходить під вашу фурнітуру, можна придбати без проблем на будь-якому будівельному ринку. У деяких випадках конструкція фурнітури передбачає регулювання без інструментів голими руками.
Також не виключено, що причиною протягу є зношений ущільнювач, який необхідно замінити. Його заміна не вимагатиме значних зусиль. Для цього достатньо витягти старий ущільнювач із спеціального паза, та заправити на його місце новий.