Підвищення вартості енергоресурсів та, відповідно, вартості опалення приміщень у холодну пору року робить, як ніколи, актуальним використання енергозберігаючих склопакетів у вікнах. Адже саме вікна є «слабкою ланкою», через яку відбуваються великі втрати. Існує кілька способів, які дозволяють мінімізувати цей процес. Ось деякі з них.
Енергозберігаюче напилення на склі
На внутрішню поверхню скла, зверненого до приміщення, напилюється тонкий, невидимий оку шар іонів срібла. Таке скло отримало назву i-скла. Незважаючи на невидимість цього шару, скло має властивість відбивати, як дзеркало, інфрачервоні теплові промені з приміщення, зменшуючи, таким чином, втрати тепла. Цей принцип термоса допомагає скоротити енерговтрати до 80%.
Якщо таке напилення нанести на зовнішнє скло, то спекотним літом воно відображатиме сонячні промені, зменшуючи нагрівання приміщення. Завдяки цьому можна мінімізувати витрати на кондиціювання.
У двокамерних склопакетах (з трьома склом) на середнє скло напилення не наносять.
Такі енергозберігаючі склопакети мають гарну світлопропускаючу здатність і зовні практично не відрізняються від звичайних склопакетів.
Теплі дистанційні рамки («дистанції»)
Звичайні дистанційні рамки виготовляються із алюмінію. Теплі «дистанції» роблять із матеріалу з меншою, ніж у алюмінію, теплопровідністю – пластику, сталі або їх комбінації. Завдяки цій якості можливість появи криги по периметру склопакета під час сильних морозів знижується.
Інертний газ усередині склопакета
Ще одним популярним способом зменшення теплових втрат у вікнах є наповнення склопакета інертним газом, наприклад аргоном. Цей газ має меншу теплопровідність і більшу в’язкість у порівнянні з повітрям, що, у свою чергу, також покращує шумозахищеність.
На жаль, з часом відбувається витік газу через клапан для накачування або герметик по периметру склопакета. А втрата газу призводить до втрати енергозберігаючих властивостей. Як показує практика, термін служби таких склопакетів становить у середньому 5 років.
Методи контролю енергозберігаючих склопакетів
Кожен склопакет супроводжується биркою, на якій вказані всі характеристики пакета: товщина встановлених стекол та дистанційних рамок, наявність напилення та інертного газу.
Звичайно, щоб вірити написаному, необхідно звертатися до перевірених виробників із гарною репутацією.
В наявності напилення на стеклах легко переконатися за допомогою відкритого вогню (сірники, свічки, запальнички). Потрібно піднести вогонь до склопакета та подивитися на відображення вогню. На простому склі відображення буде звичайного (нормального) кольору, а на i-склі – з рожевим відтінком. У будь-якому випадку відтінок на звичайному та енергозберігаючому склі буде різним.