Портальне скління будинку є світлопропускною конструкцією від підлоги до стелі. Умовно можна сказати, що це водночас і прозора стіна, і панорамне вікно, і двері. Така конструкція, на відміну від звичних нам глухих монолітних стін, може бути холодною для нашого клімату і дуже ненадійною з точки зору безпеки. Але це зовсім негаразд. Сучасні портальні конструкції, чи то пластикові, алюмінієві чи дерев’яні, забезпечують досить високий рівень комфорту, надійності та безпеки.
Портальні конструкції знайшли широке застосування у садибному будівництві під час скління терас, «зимових садів», балконів, критих басейнів, а також у громадських спорудах: готелях, великих магазинах, ресторанах.
Причини популярності портальних систем
Найвагомішим і незаперечним доказом популярності таких систем є те, що вони дають небувале почуття єднання з навколишньою природою, заповнюють будинок світлом і відчуттям величезного простору.
Крім цього портальні системи надають всієї будови легкості, елегантності та неповторності. Широка колірна гама конструкцій дозволяє гармонійно вписувати їх у будь-який інтер’єр.
Панорамний вид
Портальне скління дає мешканцям те, що невідомо мешканцям квартир у багатоповерхових будинках. Це небувале відчуття свободи, простору та легкості, не кажучи вже про природу, що знаходиться на відстані витягнутої руки. Бути в будинку і одночасно не відчувати тиску стін навколо – таке можуть дати тільки портальні системи скління.
Економія простору
Портальні системи влаштовані так, що відкривання та закривання стулок відбувається у площині конструкції. Завдяки цьому суттєво економиться внутрішній простір приміщення.
Високі експлуатаційні характеристики
Незважаючи на великі розміри і крихкість, портальні конструкції мають хороший звуко- і теплозахист, високу надійність, прості в експлуатації.
У таких системах використовують багатокамерний профіль, а спеціальні ущільнювачі забезпечують герметичність.
Тому їх можна сміливо експлуатувати у кліматичних зонах із суворим кліматом.
Можливість автоматизації
Ще однією перевагою портальних систем, що забезпечує комфортні умови експлуатації, є можливість автоматизації. Необов’язково відкривати та закривати стулки вручну. Це може зробити автоматика.
Автоматичні системи широко використовуються для управління портальними системами у великих торгових установах та офісних центрах.
Високий захист від злому
Незважаючи на доступність, такі системи мають хороший захист від проникнення. Вона досягається завдяки установці якісної протизламної фурнітури в комплекті з ударостійкими склопакетами.
Для приватного будинку бажано встановлювати блокатори відкривання із зовнішнього боку, що захистить житло від проникнення навіть у режимі провітрювання.
Матеріал портальних конструкцій
Залежно від матеріалу, з якого виконані конструкції, існують такі види портальних вікон та дверей:
алюмінієві;
дерев’яні;
пластикові.
Алюмінієві конструкції здатні витримати значну вагу великих склопакетів, тому вони добре підходять для великогабаритного скління. Вони стійкі до зовнішнього впливу, прості у догляді та обслуговуванні. Єдиним недоліком є висока вартість, особливо якщо потрібне застосування «теплих» конструкцій.
Дерев’яні конструкції забезпечують високі тепло- та звукоізоляційні характеристики, але потребують постійних заходів щодо захисту від атмосферних опадів (дощу, снігу).
Металопластикові конструкції мають обмеження за максимальним розміром стулок. У той же час вони стійкі до впливу зовнішнього середовища, невибагливі у догляді, надійні, довговічні, а, головне, мають відмінні теплозахисні властивості. У сукупності із відносно невисокою вартістю вибір таких систем є найкращим за співвідношенням ціна – якість.
Типи портальних конструкцій
Залежно від способів відкривання розрізняють три типи порталів:
Паралельно-зсувні. Рух стулок здійснюється по напрямних убік. У преміальних системах висування стулки відбувається автоматично при повороті ручки. У простих системах стулку спочатку потрібно висунути вперед із отвору. Стулки між собою не з’єднані.
Підйомно-зсувні системи. Конструктивно схожі з паралельно-зсувними системами. Відмінність полягає в тому, що стулку, для того щоб відкотити вбік, не висувають вперед, а піднімають вгору. Конструкція відрізняється високою надійністю та здатністю витримувати великі навантаження. Її можна використовувати для встановлення трикамерних склопакетів (4 стекла), що є плюсом для нашого холодного клімату.
Складні системи. По суті це двері «гармошка». Стулки з’єднані між собою петлями. Ширина стулки трохи більше 0,9 метра. Через це площа скління буде меншою, ніж у зсувних систем. Плюсом є те, що портал може бути майже повністю відкритим.
Встановлення портальної конструкції потребує певних навичок та знань. Стулки повинні легко і плавно відкриватися та закриватися без значних зусиль. Тому монтаж таких систем слід довіряти лише професіоналам.